عایق رطوبتی نانو بجای ایزوگام و قیر (ارزانترین قیمت)

می خواهم زیرزمین ساختمانم را با ایزوگام عایقکاری کنم که استاد کارم پیشنهاد دادند از عایق رطوبتی نانو بجای ایزوگام و قیر استفاده کنم آیا مصلحت می دانید؟ نحوه عایق کاری با عایق نانو بجای ایزوگام و قیر چطور است؟ عایق نانو بجای ایزوگام و قیر به قیمت مناسب ارائه می شود؟

زیر زمینی ساختمان به متراژ ۲۵۰ متر مربع می باشد، کارفرما که یک مهندس است می خواهد طبق عادت های دیرینه برای عایق رطوبتی ایزوگام کند بعدا دیوارها را کاشی و کف را سرامیک نماید موضوع را به استاد کار ساختمان که گچ کار ماهری هست و اتفاقا یکی از اقوام ما است مطرح می کند.
استاد کار که فردی کار بلد بوده و اتفاقا چند روز قبل با وی صحبت کرده بودم مواردی را به آقای مهندس می گوید که مهندس را از ایزوگام کردن محل منصرف می کند.
حتما با خود می گویید استاد گچ کار چه گفته که آقا مهندس منصرف شده است حالا چند سطر پایین را هم مطالعه کنید تا تجربه خوبی برای شما باشد.

عایق رطوبتی نانو ساختمان جایگزین مناسب ایزوگام و قیر:

آقا محمود که چندین سال تجربه کاری داشت در جلسه ای که با هم بودیم فواید و مزایا کاربرد و کارکرد های عایق نانو کالیمورا را آشنا شده بود. من به ایشان گفته بودم که یک محصولی داریم که می تواند در صنعت ساختمان معجزه کند و ایشان هم به خوبی به حرف های من دل داده و یاد گرفته بود
آقا محمود آنچه را که یاد گرفته بود به آقا مهندس منتقل کرده بود. محمود آقا نظر یکی از دوستان عایق کارمان را که در حوزه عایق نانویی کار کرده و در تلگرام آشنا شده بود که عایق نانو بجای ایزوگام و قیر جایگزین مناسبی است به همین خاطر به مهندس یاد آوری نموده را که ایزوگام ساختار یکپارچه ندارد یا لایه رویی ایزوگام بر اثر تابش های خورشید از بین خواهند رفت و بر اثر سرما خشک شکننده خواهد شد. یا اگر زمانی که می خواهند محل را با ایزوگام پوشش دهند یا در حین کاشی کاری ایزوگام ‌سوراخ شود و به مشکل جدی خواهید خورد و ایزوگام در این شرایط مثل یک سینی عمل می کند که آب را جمع می کند و از نقطه اولین خروجی که آب در ایزوگام راه پیدا می کند رطوبت را به بیرون منتتقل می کند و بعد از مدتی خواهید دید در دیوار های مجاور نم و رطوبت ظاهر شده است.
در پایان صحبت هایش گفته بود اگر فایده هایی که عایق های نانو جایگزین ایزوگام را بگویم حتما نظرت عوض خواهد شد حالا اجازه می دهید آنها را توضیح دهم.
مهندس گفته بودید آقا محمود بگو ببینم فایده عایق نانویی چی هست که اینقدر از آن دفاع می کنی.
محمود آقا در حالی که مشغول گچ کاری بود گفت: آقا مهندس یک مثلی است که می گویند: گفتن کی بود مانند دیدن.
راستش را بخواهی آنطور که در فیلم های موجود در کانال تلگرام دوستم دیدم خیلی محصول جالب و کاربردی است . یک محصولی دارند که به آن عایق رطوبتی ملاتی می گویند . مهندس می پرسد محصول عایق رطوبتی ملاتی دیگه چی هست؟

فروش عایق رطوبتی نانو بجای ایزوگام و قیر

عایق رطوبتی نانو ملاتی بجای ایزوگام

کارکرد و فایده محصول عایق رطوبتی ملاتی چیست؟ چه فایده ای برای ما دارد؟

آقا مهندس صحبت های استاد محمود را قطع می کند می گوید حالا بگو ببینم این عایق رطوبتی ملاتی که تعریف کردی چه دردی از ما را دوا می کند مشکل ما را چطور حل می کند تا حالا فقط گفتی از ایزوگام استفاده نکن.
آقا محمود ادامه می دهد و می گوید آقا ی مهندس حلال مشکل شما عایق نانویی ملاتی کالیمورا است و با شرحی می دهم این محل کلا هم عایق رطوبتی می شود و هم کاشی کاری انجام می شود و نیازی هم به ایزوگام نخواهید داشت.
آقا محمود ادامه می دهد مهندس جان برای انجام بهتر عایق کاری رطوبتی با نانوی ملاتی و کاشی کاری، این کارها را انجام دهیم:

آموزش استفاده از مواد عایق رطوبتی نانویی ملاتی برای عایقکاری دیوار:

 1. فرجه زنی دیوار با مواد نانویی ملاتی کالیمورا و آب به نسبت مساوی + یک ششم وزن (آب و نانو ملاتی)سیمان:
  ابتدا این مواد را به هم می زنیم و آنرا قبل از هر چیز با فرچه زنی با قلم مو مانند رنگ به دیوار که سیمانکاری شده می زنیم تا مواد کاملا در درزها و خلل و فرج دیوار نفوذ کند و صبر می کنیم خشک شود ( بعد از اینکه خشک شد وقتی آب را روی محل فرچه زنی می ریزیم آب باید شره کند و پایین بیاید و جذب دیوار نشود).
 2. ماهیچه کشی بر گوشه های دیوار و کف با ملاتی که با نانو ملاتی درست شده است.(نحوه درست کردن ملات در آخر توضیح داده می شود)
 3. طرز درست کردن دوغاب کاشی کاری: یک فرغون ماسه + یک ونیم لیتر تا دو لیتر مواد نانو ملاتی + سیمان در حدی که برای کاشی کاری استفاده می شود.
 4. بندکشی کاشی با فرمول ملات بند کشی(( مواد نانو ملاتی به نسب یک به یک با آب + سیمان + پودر سنگ ( سیمان دو برابر پودر سنگ)
  اینها با هم قاطی می شود و مثل خمیر در می آید.))

آقا مهندس به محمود آقا می گوید کار عایق کاری با نانو خیلی پروسه دارد. آقا محمود می خنده می گوید نه چندان کار زیادی ندارد ولی با این کار بهترین عایقکاری را خواهید دید.

عایق کاری کف زیر زمین با مواد عایق رطوبتی ملاتی:

آقا مهندس می گوید حالا عایق کاری کف زیرزمین چطور خواهد شد. آقا محمود می گوید صبر کن بگویم کار ملات نانویی کف راحت است.
آقا محمود در ادامه نحوه درست کردن ملات نانویی مخصوص سرامیک کاری را اینطور توضیح می دهد:

برای استفاده از محصول نانو رطوبتی ملاتی در ساختمان برای ملات کاشی کاری، سنگ‌کاری و موزاییک‌کاری در هر قسمت ساختمان حتی پشت بام و سرویس بهداشتی و حمام می توان از ملات زیر استفاده کرد.

مصالح مورد نیاز برای ملات سرامیک و موزائیک همراه با نانو رطوبتی ملاتی:

 • چهار فرغون ماسه شسته
 • یک پاکت پودر سنگ ۲۵ کیلوگرمی
 • یک و نیم ‌پاکت سیمان سیاه(۷۵ کیلوگرم)

مصالح فوق را کاملا باهم ترکیب و سپس به اب مصرفی ۴ لیتر مواد نانو ملاتی اضافه می نماییم
باید دقت کنیم که : حتما مواد نانو ملاتی به اب مصرفی اضافه شود و ملات را کاملا هم میزنید به طوری مواد نانو با تموم ملات اغشته شود و ملات حالتش همچون خمیر و ماست شود.

مصالح مورد نیاز در فیله کشی موزاییک یا سنگ و یا کاشی کاری:

به ازای هر دو تا پاکت سیمان سفید، یک پاکت پودر سنگ استفاده میشود که داخل اب مصرفی ۲ لیتر مواد نانو ملاتی استفاده می شود.
(دو پاکت سیمان سفید + یک پاکت پودر خاک سنگ + دو لیتر مواد نانو ملاتی + آب

این مواد به حالت دوغاب خواهد بود و پس از اینکه ملات را برای زیر سرامیک یا کاشی یا موزائیک آماده می کنیم و این دوغاب را همانطور که در فیلم زیر می بینید حتما روی ملات می ریزیم و سرامیک را روی آن می گذاریم.

نکته مهم: حتما اگر سرامیک یا کاشی یا موزائیک در پشت بام یا کف سرویس ها استفاده شود باید به همراه سنگ کاری یا موزائیک کاری و یا کاشی کاری ملات فیله کشی بایداستفاده شود زیرا ملات به تنهایی بر اثر لرزش ترک ‌بر میدارد و به مشکل آب بندی خواهید خورد.
ولی در دیوار های معرض بارش که پوشش سطح با سنگ و موزاییک و سرامیک و …. انجام می شود نیازی به فیله کشی نخواهد بود.

نحوه فیله کشی و سرامیک کاری با عایق رطوبتی نانو ملاتی را در فیلم زیر ببیند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما