مجموعه آسام شما را به خرید بهترین پشم سنگ و عایق نانو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پشم سنگ تخته ای چیست؟ خصوصیات و کاربردهای آن در سال 2020 چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

پشم سنگ ای تخنه (Rock Wool) چه طور ساخته می شود؟ویژگی های پشم سنگ تخته ای ( rockwool ) چیست؟متداول ترین کاربردهای پشم سنگ تخته ای Rock Wool کدامند؟
پشم سنگ تخته ای چیست؟

پشم سنگ تخته ای به عنوان عایق به کار گیری می شود عایق حرارتی در ساختمان و صنعت. این عایق نوعی از پشم های معدنی است که از سنگهای طبیعی نظیر بازالت ساخت می شود , نوعی رایج از سنگ آتشفشانی است چون وجود آن در پوسته زمین بسیار زیاد است. عایق پشم سنگ یکی از مهم‌ترین عایق های کاربردی متداول است.

پشم سنگ تخته ای ، چیست؟

پشم سنگ تحت عنوان یک سنگ طبیعی , یک ماده پایدار محسوب می شود . علاوه بر این می توان آن را بازیافت و در نتیجه مجددا به چرخه تولیدی ( اقتصاد مدور ) برگرداند .

پشم سنگ ای تخنه (Rock Wool) چه طور ساخته می شود؟

روند تولید شامل حرارت دادن سنگ در فر در دمای تا به 1650˚C . به عنوان یک سنگ آذرین , انجام می شود و با چنان سرعتی سانتریفیوژ می شود که رشته های طولانی به حالت الیاف به دست می‌آیند . این الیاف در بصورت ( پتو ) فشرده می شوند . و با قاطی کردن رزین و مواد یگانه به پانل ها , در قالب دلخواه برش می دهند . اگر آنان فشرده نشوند.

ویژگی های پشم سنگ تخته ای ( rockwool ) چیست؟

 1. عایق حرارتی خوب: آن عایق دارنده ساماندهی حرارتی کم است , از این رو عایق حرارتی خوبی است . در طی روند ساخت برای تشکیل پانل ها , الیاف فشرده شده و هوا را در بین آن ها محبوس می نمایند . این هوا سبب کاهش توان مواد در انتقال گرما می شود .عمدتا پشم سنگ تولید آن سوی مرز و کشور های خارجی یک عایق رطوبتی نیز است زیرا رطوبت آن را نگهداری نمی‌کند .
 2. همچنین بخار آب قابل رخنه است . بنابراین در پرهیز از مشکلات ناشی انتقال حرارت در نما و سقفهای محل نصب آن یاری می نماید . فراموش نکنیم که یک عایق مرطوب , تمام ویژگی ها حرارتی خویش را از دست می‌دهد.
 3. عایق عالی در قبال حریق: یکی دیگر از مزایای پشم سنگ رفتار خوب درمقابل حریق است . و در صورت پیدایش حریق سوزی به راحتی الزامات مقررات ایمنی را رعایت کنید .
 4. عایق حرارتی عالی و عایق صوتی عالی و جذب عالی صدا.
 5. از آنجا که سبک و انعطاف پذیر است ، قابلیت حمل و کار بسیار خوبی دارد.
 6. مقاومت در برابر حرارت عالی

متداول ترین کاربردهای پشم سنگ تخته ای Rock Wool کدامند؟

 • پشم سنگ در ساختمان: کارایی آن در ساختمان دو برابر می شود به دلیل آنکه آن کاملا به عنوان عایق حرارتی و عایق صوتی کار می نماید . این خصوصیت آن را تحت عنوان یک عایق ایده آل در ساخت و ساز ساختمان ها و در ساخت و سازهای تازه تبدیل می نماید چون دو خصوصیت را در یک ماده واحد (rockwool ) برآورده می نماید .
 • می توان از آن برای محیط های عایق حرارتی در تماس با بیرون مانند نما, سقف یا کف و همینطور در دیوار بهره برد . همچنین در جداسازی محل های قابل سکونت در تماس با دیگر افراد محل های غیر قابل سکونت نظیر گاراژها یا این که انبارها هم اثرگذار است . و چه بسا در بین مکانهای متفاوت برای جدا کردن دو قسمت از یک محیط و عایق کردن از سر و صداهای ناشی از اتاقهای تأسیسات یا این که محلهای کار و برای جداسازی محل بکار گرفته می شود مانند محوطه های مالامال همهمه در یک ساختمان
 • پشم سنگ در صنعت: همینطور این ماده عایقی است که به صورت گسترده در صنعت مورد به کارگیری قرار می‌گیرد, خصوصاً برای عایق کاری مجاری , کوره ها و محیط هایی که زیاد در معرض دمای شدید قرار دارند.
 • عایق حرارتی ، عایق و کاهش نویز مجاری صفحه فلزی
 • عایق برای دیوارهای پارتیشن ، مواد عایق برای محفظه نسوز
 • عایق برای دیوارهای پارتیشن ، مواد عایق برای محفظه نسوز
 • مواد جذب کننده صدا مانند سالن های استودیویی
 • عایق برای دیوارهای پارتیشن توخالی سبک
 • عایق صدا مجاری و تجهیزات تهویه مطبوع
 • عایق کاری و عایق صوتی سقف های ساختمان ، دیوارها ، پارتیشن ها ، درها و غیره
 • جذب صدا اتاق ژنراتور
 • عایق جذب کننده صدا برای صدا در استودیو ها ، سالن ها و غیره

منبع: https://bit.ly/2T28Fos

جعفر آسمانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آسام شما را به خرید بهترین پشم سنگ و عایق نانو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید