۲۳ کاربرد عایق رطوبتی نانو در عایق کاری | فروش در آذربایجان شرقی و تبریز

از آنجائیکه عایق رطوبتی نانو (Nano Moisture Insulation) به علت ریز بودن مولکول های که در حد میکرو می باشد و به خوبی در داخل و عمق هر نوع بتنی نفوذ می کند و نسبت به سایر عایق های رطوبتی تاثیر قابل توجهی در جلوگیری از نفوذ و نشت آب در ساختمان دارد لذا مردم استقبال خوبی از آن می نمایند.

تعریف عایق چیست؟ عایق رطوبتی نانو کدام است؟

ماده‌ای که برای متوقف‌ کردن گرما، آب و یا صدا از ورود به داخل و یا خروج آنها به بیرون به کار می‌رود.

انواع عایق:

عایق رطوبتی چیست؟

عایق های رطوبتی پوششی است که به منظور جلو گیری از نفوذ آب و رطوبت به دیوار و کف و فونداسیون و پشت بام ساختمان با مصالح ساختمان استفاده می شوند. تا ساختمان را مقابل رطوبت حفاظت نماید
این موضوع مهم از الزامات عمومی ساختمان در بخش ۴-۹-۸ در مورد آب‌بندی و عایق کاری رطوبتی در مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان تصریح شده است که عینا درجج می شود:

«در تمام ساختمان‌ها حفاظت در برابر بارش نزولات جوی و رطوبت خاک الزامی است. بام‌های تخت، ایوان‌ها، کف‌های در تماس با زمین‌های نمناک، کف کلیه فضاهای بهداشتی در طبقات، دیوارهای زیرزمین و سایر دیوارهای در تماس با زمین نمناک، بدنه و کف و دیوار استخرها و منابع آب، باید عایق رطوبتی شوند.

در ضمن بام‌های شیب‌دار و قوسی و گنبدها و نماهایی که در معرض بوران‌های موسمی قرار می‌گیرند، باید با روش مناسب در برابر نزولات جوی و کج‌باران عایق کاری رطوبتی شوند.

در تمام فضاهای داخلی بنا، هرجا که شیر برداشت آب تعبیه شود، کف فضا باید عایقکاری رطوبتی شده و کف‌شوی دارای شترگلویی یا سیفون و تمهیدات لازم دیگر برای دفع فاضلاب، مطابق با ضوابط مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان، پیش‌بینی شود.

عایق کاری رطوبتی سطح کف و دیواره‌های زیرزمین، جهت جلوگیری از نفوذ آب‌های سطحی و زیرزمینی و نشت آب لوله‌کشی، در ساختمان الزامی است.»

انواع عایق رطوبتی:

۱ – عایق رطوبتی نانو:

امروزه با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی نانو نقش مهمی در زندگی روزمره جوامع بشری ایفا می کند که یکی از این مقولات تاثیر شگفت انگیز نانو در عایق کاری رطوبتی و حرارتی و صوتی ساختمان ها و صنایع است.
یکی از عایق های رطوبتی عایق رطوبتی نانو است که در حال حاضر سهم مهمی از بازار عایق های رطوبتی را به خود اختصاص داده است.
از آنجائیکه عایق نانو رطوبتی به علت ریز بودن مولکول های که در حد میکرو می باشد و به خوبی در داخل و عمق هر نوع بتنی نفوذ می کند لذا مردم استقبال خوبی از آن می نمایند.

این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

۲ – عایق رطوبتی قیر:

عایق های رطوبتی بر پایه قیر از جمله عایق های سنتی چند دهه اخیر بوده و عموما همه از آن در قیرگونی پشت بام، حمام، سرویس بهداشتی و قسمتهای مختلف ساختمان های خود استفاده می کردند. و هم اکنون نیر در بعضی از نقاط دور افتاده جغرافیایی کشور استفاده می شود.

۳ – عایق های رطوبتی سیمانی
عایق های رطوبتی سیمانی از عایق های رطوبتی پلیمری هستند که برای بهبود چسبندگی استفاده می شود. و البته برای افزایش چسبندگی آن بعضا از آب بند الیافدار RCM نانو ذرات استفاده می شود.

۴ – عایق رطوبتی تیشو:

عایق رطوبتی تیشو در واقع الیاف شیشه معدنی است که با تنیده شدن در همدیگر و پیوند با رزین های خاص باعث استحکام و مقاومت کششی این عایق می شود.
این عایق معمولا در لایه های ایزوگام و هایق کاری لوله های گاز و آب جهت جلوگیری از خورندگی و زنگ زدگی مورد استفاده قرار می گیرد.

۵ – پرایمرها:

پرایمر ها در واقع آستری است که از رزین اکریلیک و سیلیکون تولید می شود که برای عایق کاری زیر کار و پوشش سطوح بکار گرفته می شود.

و موجب پوشاندن منقذ های ریز در زیر کار و مقاومت بیشتر و چسبندگی بهتر مینرال و کنیتکس و رولوتکس و همچنین در رنگ کاری به جای روغن و زیر سازی جهت عایق ایزوگام استفاده می شود تا خلل و فرج سطح سیمانی را پر کند.

۶ – ماستیک ها و درزبندها:

ماستیک ماده ای خمیری است که به حالت تک جزئی و دو جزئی برای عایق بندی رطوبتی و آب بندی درزها و خلل و فرج سطوح آجری، بتنی، سرامیکی، کاشی، فلزی و سنگ و سایر متریال های دیگر که محل نفوذ آب می باشد استفاده می شود.

۷ – سیلرها

سیلر ها یک نوع ماده ای است که در رنگ کاری از آن برای پرکرده منفذ های ریز و درشت و خلل و فرج نئوپان و چوب و از بین بردن پرزهای و الیاف خیلی ریز چوب استفاده می شود تا سبب مقاومت و استحکام چوب برای رنگ کاری شود.
تا محصولات ساخته شده از چوب را ضد روبت و عایق رطوبتی کند و مانع از طبله کردن چوب شود.

۸ – عایق های رطوبتی پلیمری

عایق رطوبتی پلیمری، یک نوع عایقی است که مانع نفوذ آب به داخل سطوح و همچنین مانع خروج آب از یک محل یا مخزن می شود و به عبارتی دیگر برای جلوگیری از نشت آب استفاده می شود.
عایق رطوبتی پلیمری عمدتا در سطوح بتنی، استخر، فونداسیون ها و پشت بام و سرویس های بهداشتی و حمام. سد ها و کانال های انتقال آب و … استفاده می شود.

۹ – ایزوگام

از ایزوگام برای حفظ ساختمان از آب و باران و برف استفاده می شود و در حقیقت عایقی است که صرفا برای عایق رطوبتی استفاده می شود و نقشی در عایق حرارتی و صوتی ندارد ولی برای نصب آن از حرارت و آتش مشعل ها برای نصب بر روی سطوح مختلف بهره گرفته می شود.
از آنجائیکه تکنولوژهای جدید از جمله تولید عایق رطوبتی نانو در کشور گسترش یافته است استفاده عایق رطوبتی نانو در مقایسه با ایزوگام به عنوان جایگزین ایزوگام نقش پر رنگ تری را ایفاء می نماید.

این مقاله برای مطالعه توصیه می شود حتما بخوانید

۱۰ – عایق رطوبتی مایع

همانطور که از عنوان آن مشخص می شود این عایق رطوبتی مایع، ماده ای مایع بوده و روش اجرای آن با قلم مو و یا با ملات قاطی می شود. عایق رطوبتی مایع به سهولت به سطوح می چسبد و امکان قطی کردن آن با رنگ های پودری موجود دارد بازار برای رنگ پذیری برخوردار است.

اجرای این عایق به افراد متخصص نیاز ندارد. در هنگام استفاده از این عایق باید سطح را از هر نوع آلودگی و گرد و غبار پاک نمود تا به راحتی به سطح بچسبد.
مثال عینی این عایق رطوبتی عایق رطوبتی نمایی و عایق رطوبتی ملاتی و عایق رطوبتی بندکشی است که بر روی هر نوع نما اعم از چوبی، سیمانی، سفالی و آجری و همچنین برای استخر کششاورزی و استخر شنا استفاده می شود.

موارد استفاده عایق رطوبتی نانو در آب بندی با نانو

۱ – عایق کاری رطوبتی نانو پشت بام
۲ – عایق رطوبتی نانو سرویسهای بهداشتی
۳ – عایق کاری رطوبتی نانو آشپزخانه
۴ – عایق کاری رطوبتی نانو حمام
۵ – عایق کاری رطوبتی نانو نمای ساختمان و دیوارهای باران گیر
۶ – عایق کاری رطوبتی نانو خانه های چوبی و پشت بام های چوبی
۷ – عایق کاری رطوبتی نانو خانه های کاهگل
۸ – عایق کاری رطوبتی نانو جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به زهکشی سازه و ساختمان
۹ – عایق کاری رطوبتی نانو استخر کشاورزی و شنا
۱۰- عایق کاری رطوبتی نانو لوله های بتنی آب و فاضلاب
۱۱- عایق کاری رطوبتی نانو فونداسیون و پی ساختمان
۱۲- عایق کاری رطوبتی نانو قطعات سفالی و گلدانها
۱۳- عایق کاری رطوبتی نانو کف کولر
۱۴- عایق کاری رطوبتی نانو درزگیری و آب بندی شکاف ها و ترک ها
۱۵- عایق کاری با عایق رطوبتی دیوار داخلی و خارجی گچی، سیمانی
۱۶- عایق رطوبتی نانو پلیمر
۱۷ – عایق کاری رطوبتی نانو چاله آسانسور
۱۸ – عایق کاری رطوبتی نانو قسمت‌های مختلف پل‌ها
۱۹ – عایق کاری با عایق رطوبتی مایع مخازن بتنی و لوله‌های انتقال آب
۲۰- عایق کاری رطوبتی نانو آبنماها
۲۱- عایق کاری رطوبتی نانو چاه های فاضلاب
۲۲- عایق کاری رطوبتی نانو مصالح چوبی
۲۳- عایق کاری با عایق رطوبتی نانو بی رنگ و رنگ آمیزی سقف های بتنی ایرانیتی (در رنگهای متنوع)

ویژگی ها و مزایای عایق رطوبتی نانو

عایق رطوبتی نانو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
مدت زمان عمر مفید نانو عایق رطوبتی بیشتر است.
نانو عایق رطوبتی %۱۰۰ضد آب است.
آنتی باکتریال است.
روی کلیه سطوح قابلیت استفاده را دارد.
نانو عایق رطوبتی قابل اختلاط با رنگ های متنوع است.
از افزایش وزن پشت بام و تمامی سطوح پس از عایق کاری چلوگیری می کند.
بدون نیاز به تخریب و هزینه ای روی سطح را عایق کاری می کند.
عایق رطوبتی نانو به صرفه جویی در زمان و انرژی کمک زیادی می کند.
روی سطوح مواج و مورب هم کاربرد دارد.
عایق رطوبتی نانو بدون بو و غیر سمی بوده و غیر قابل اشتعال است.
در مقابل دمای پایین تا ۵۰ درجه و در حرارت بالای ۲۰۰ درجه انعطاف پذیر است.
نانو عایق رطوبتی پوسته پوسته نمی شود و ترک نمی خورد.
نانو عایق رطوبتی جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی و صرفه جویی سوخت بهترین بازدهی را دارد.
نانو عایق رطوبتی کاملا بهداشتی بوده و به سلامت انسان ضرری نمی رساند و با طبیعت کاملا سازگار است.
دارای قابلیت ترمیم جزئی و فوری و کاملا آسان است.
عایق رطوبتی نانو باعث انعکاس نور ، اشعه و گرمای خورشید است.

منبع قسمتی از مطالب: decoriso.ir
http://www.decoriso.ir/article/%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D8%B1%D8%B7%D9%88%D8%A8%D8%AA%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما